ArabicEnglishGermanRussianTurkish
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
214 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 / 18:00
SERVİS SAATLERİ 08:30 / 18:00
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
6+5 = ?

Firma Ürünleri

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

FİRMA HAKKINDA

Pasta ve Çikolata

Pelit Pasta ve Çikolata

 

 

 

Pelit Pastacılık ve Gıda San. A.Ş.

 

Pelit Pastaneleri’ni kurmadan önce 19 yıl boyunca bir pastanede çalışan Kazım Ayan, 1957 yılında üç çalışma arkadaşı Manol Usta, Hari ve Hristo ile beraber Tepebaşı’nda Pelit Pastaneleri’nin temelini attı. Kalitesi ve lezzetiyle rakiplerinden farklılaşan Pelit, kısa sürede sanatçıların, siyasilerin, yabancı ve Levantenlerin müdavimi olduğu bir pastane-kafe haline geldi. Müşteri talebinin hızla büyümesi sonucu 1967 yılında Osmanbey Rumeli Caddesi’ndeki şubesi hizmete girdi.

 

Pelit Pasta ve Çikolata www.expogi.com (1).

Pelit Pasta ve Çikolata www.expogi.com (1).

 

110.000 m2 Kapalı Alana Yayılmış En İleri Teknoloji Üretim

 

Pelit, İstanbul Esenyurt’ta 110.000 metrekare kapalı alana yayılmış ve en ileri teknolojinin kullanıldığı tesislerinde, tam donamlı laboratuvarları ve uzman ekibi ile hammaddeden müşteriye ulaşana kadar sıkı bir denetim ve kontrol altında üretimini gerçekleştirmektedir.

Pelit Pasta ve çikolata, ürün yelpazesi ve sektörde öncüsü olduğu yenilikleriyle lider bir konumdadır. Portföyünde binlerce ürün çeşidi bulunmaktadır. Geniş ürün portföyüne rağmen, misyonu gereği müşterilerine daima en iyiyi sunmayı amaçlayan Pelit, Ar-Ge biriminde sürekli ürün geliştirilmekte ve başarılı bulunanlar satışa sunulmaktadır. Bu çalışmalarıyla Pelit, sektöründe trend yaratan marka durumundadır.

 

 

Pelit Pasta ve Çikolata www.expogi.com (1).

Pelit Pasta ve Çikolata www.expogi.com (1).

Pelit Pastacılık

 

Kalite, Gıda Güvenliği, Çevre, İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemleri, AIB, BRC sertifikaları ile belgelenmiş durumdadır. Pelit Çikolata, butik ve endüstriyel ölçekte çikolata üretimi yapmaktadır. Günlük 50 ton sıvı çikolata üretim kapasitesi, yüksek imalat standartları, ürün kalitesi ve geniş ürün çeşidi ile Pelit, şubelerinin yanı sıra Avrupa ve Türkiye’de her biri pazarının lideri birçok şirketin tercih edilen tedarikçisidir.

 

Pelit Pasta ve Çikolata www.expogi.com (1).

Pelit Pasta ve Çikolata www.expogi.com (1).

 

Pelit Çikolata

 

Kalite, Gıda Güvenliği, Çevre, İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemleri, BRC, Helal ve Kosher sertifikaları ile belgelenmiş durumdadır.

– Çikolata çok hassas bir ürün olduğu için muhafaza şartlarına dikkat edilmelidir. Çikolata paketleri araçta uzun süre kalmamalı, motor üstüne, bagaja ve güneş gören yere konmamalıdır.

– Çikolata buzdolabına konmamalı,16-20 derecede serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır.

– Şantili ve renkli pasta üzerinde bulunan gıda boyaları ithal edilmektedir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan izin belgeli olmakla birlikte gıda kodeksine uygundur. Boyanın eli ve dili boyaması kendine has bir özelliktir. Bu durumun sağlık açısından herhangi bir sıkıntısı bulunmamaktadır.

– Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklardan dolayı riskli olan ürünler (Profiterollü, Karayip, Beyaz İnci, Boğaziçi, Ekpa pastaları) dışarıda fazla kalmamalıdır.

 

Pelit Pasta ve Çikolata www.expogi.com (1).

Pelit Pasta ve Çikolata www.expogi.com (1).

 

Linkler

 

http://www.pelit.com.tr/sube/

https://www.expogi.com/kategori/gida-urunleri/cikolata/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.