ArabicEnglishGermanRussianTurkish
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
786 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Mahmut Togan
  • ADRES: Cumhuriyet, İzmit Yolu No:206, 77700 Çavuşçiftliği Altınova Yalova
  • TELEFON: +90 226 461 43 13
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 18:30

Firma Ürünleri

FİRMA HAKKINDA

Süs Bitkileri

Süs bitkileri ve çiçekler

 

 

Akdoğa Süs Bitkileri Ltd. Şti.

 

Akdoğa süs bitkileri , 2000 yılında Mahmut Togan ve Mert Akıncı tarafından saksılı süs bitkileri toptan satışına yönelik faaliyet göstermek üzere Yalova’ da kuruldu. Kurulduğu günden bu yana Mevsimlik Çiçekli Bitkilerin üretimi, ithalatı ve ihracatı konusunda çalışmalarını sürdürerek, yeni teknolojileri hakim ve doğal üretimde öncü bir firmadır.

 

akdoğa süs bitkileri expogi 2

akdoğa süs bitkileri expogi 2

 

Vizyon

 

Ülkemizin ve dünya pazarlarının ihtiyacı olan, güvenilir ve kaliteli süs bitkilerine erişebilmeyi gerçekleştirmek, Tarımsal ve ekolojik kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamak, Kırsal alanda yaşam standardını yükseltmek amacıyla politika belirlemek ve belirlenen politikaları uygulamak.

 

akdoğa süs bitkileri expogi 3

akdoğa süs bitkileri expogi 3

 

Süs Bitkileri Bakımı

 

Çiçek soğanları mevsimlikten çok yıllık bitki grubuna girerler ve bu bitkiler rahatlıkla çoğaltılabilirler. Bahar aylarında bahçelerdeki iş yoğunluğunun çok olduğunu düşünürsek sonbaharda dikilen soğanların bahara girerken sürpriz bir şekilde çiçek açmaları bahar sevincini bir an önce yaşamaya başlamanızı sağlayacaktır.

 

Soğanlar kış aylarında bakım gerektirmez. Hatta eksi 15 dereceye kadar soğuktan etkilenmeyen tek mevsimlik çiçek gruplarıdır. Fazla su istemezler. Toplam su ihtiyaçlarını yağmur yolu ile yeterince karşılarlar. Her iklimde rahatlıkla yetişirler.

Renk ve tür çeşitleri çoktur. Çiçek soğanları hastalık ve zararlı riski pek taşımazlar.

 

SOĞANLI BİTKİLERDEN EN POPÜLER OLANLAR !!!

 

LALE (TULİPA) 

 

Lale yetiştirmek istiyorsanız en ideal toprak tipi taşsız, kumlu-tınlı, kireçsiz ve PH seviyesi vasat 6,5-7 olan topraklardır. Toprağın iyi drene edilmiş olması ve dikimden önce çapalanması dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Eğer soğanlarınızdan uzun süre faydalanmak istiyorsanız besin değeri yüksek, fiziksel özellikleri iyi olan hazır torflarla karıştırılmış toprakta yetiştirilmeleri olumlu sonuçlar alınmasına neden olacaktır.

 

akdoğa süs bitkileri expogi 4

akdoğa süs bitkileri expogi 4

 

Lale soğanları sonbaharda dikilir. Lale soğanlarının dikim zamanları iklim koşullarına göre farklılıklar gösterebilir. Soğuk iklime sahip yerlerde eylül–aralık ayları, ılıman iklimlerde ise kasım-ocak ayları arasında dikim yapılması uygundur. Dikim aşamasında lalenin çapının iki katı derinliğe dikilmesi idealdir. Lale soğanları dikimden sonra ve çiçeklenme zamanlarında suya çok gereksinim duyarlar.

 

NERGİS

 

Maki içerisinde ve su kenarlarında doğal olarak yetişebilen nergisler; park ve bahçelerde süs bitkisi olarak da tercih edilir. En dayanıklı çiçek soğanları arasında olan nergis soğanları; az bir bakımla hem yıllarca bahçenize hayat verir hem de açtığı birbirinden farklı çiçekleriyle bahçenize hoş bir görüntü kazandırır. Hoş kokuludurlar.

 

Dondan kesinlikle zarar görmezler. Nergis soğanları park ve bahçelerde eylül-aralık ayları arasında dikilirler. Dikim derinliği 15 cm’dir. Çiçeklenmeleri ise şubat-mart ayları arasında gerçekleşir.

 

http://akdoga.com.tr/blog/

 

https://www.expogi.com/kategori/bahce-yapi-market/bitki-cicek/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
ankara travesti istanbul travesti Bilgi | istanbul travesti ajans |