ArabicEnglishGermanRussianTurkish

GOLD Savola Gıda

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
48 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 / 18:00
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
3+5 = ?

Firma Ürünleri

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

FİRMA HAKKINDA

Yudum Ayçiçek Yağı

Yudum Ayçiçek Yağı, Zeytinyağı ve Endüstriyel Yağlar

 

 

Yudum Yağ

Savola Gıda San. Ve Tic.A.Ş.

 

Türkiye’de perakende sıvıyağ sektörünün lider ve en bilinen markası Yudum, 2008 yılından bu yana gıda sektöründe 15 farklı ülkede yaygın olarak faaliyet gösteren Savola Gıda San. Ve Tic.A.Ş.’nin bünyesinde yer almaktadır. Yudum İstanbul’daki ilk üretim tesisini 1974 yılında Ayvalık’a taşımıştır. Öncelikli faaliyeti zeytinyağı ve sabun üretimi olan fabrika, 1985 yılında  Yudum ayçıçek ve tüm sıvıyağ ketegorilerini üretmeye başlamıştır. Türkiye’nin en çok tercih edilen sıvı yağlarını üreten ve kendi kategorisinde birçok alanda öncülük üstlenen fabrika; katma değerli ve yenilikçi ürünleriyle üretim portföyünü çeşitlendirmiştir. Kurulu kapasite ve ürün çeşitliliği olarak Türkiye’nin en büyük kapasiteli sıvıyağ fabrikasıdır.

 

yudum ayçiçek yağı Savola gıda expogi.com

yudum ayçiçek yağı Savola gıda expogi.com 1

 

Orta Doğu’nun En Büyük Yerleşkeleri

 

Ayvalık’ta yer alan fabrika, 2018 yılında tamamlanan margarin üretim tesisi ile birlikte Orta Doğu’nun en büyük yerleşkelerinden birine sahip üretim tesislerinden biri haline dönüşmüştür. Yağ ile ilgili her alanda hizmet vermeye başlayan fabrika, geçmişten gelen köklü tecrübeleriyle birlikte günümüzü yakalayarak öncü ürünleriyle her zaman özenli ve tüketici odaklı olmayı başarmıştır.

 

yudum ayçiçek yağı Savola gıda expogi.com

yudum ayçiçek yağı Savola gıda expogi.com 2

 

24.000 m² Kapalı Alan

 

106 dönüm arazi içerisine kurulu olan üretim tesisi , 24.000 m² kapalı alana sahiptir. Tesis içerisinde bulunan 4 (dört) rafineri  ayçiçek ve diğer sıvı yağlar başta olmak üzere, zeytinyağı ve margarin rafinleri ile üretimi birbirinden bağımsız  şekilde gerçekleştirilmektedir. Son teknoloji araçlarla üretim yapan fabrika dolum ve ambalajlama konusunda da Türkiye’nin en büyük kapasitelerinden birine sahiptir. Toplam 650 ton/gün rafine ve 250.000 ton/yıl dolum  kapasitesi ile  ülkemizin en büyük kurulu kapasitelerinden birine sahiptir aynı zamanda çeşitlilik anlamında tekdir.

 

yudum ayçiçek yağı Savola gıda expogi.com

yudum ayçiçek yağı Savola gıda expogi.com 3

 

Günlük 45 Araç Yükleme Kapasitesi

 

Mevcut tank parkı ve üretim alanları tamamen kalite standartlarına uygun olarak dizayn edilen fabrikada 24 saat üretim devam etmektedir. Toplam 7.700 palet stoklama alanına sahip tesiste tamamı özel olarak geliştirilmiş programlarla yönetilen akıllı raf sistemleri bulunuyor. Günlük 45 araç yükleme kapasitesine sahip olan fabrikada, yükleme amaçlı kullanılan tüm forkliftler çevre politikasına uygun olarak elektrik gücüyle çalışmaktadır.

 

yudum ayçiçek yağı Savola gıda expogi.com

yudum ayçiçek yağı Savola gıda expogi.com 4

 

Türkiye’nin sıvıyağ sektöründe ilklerden biri olmak üzere ISO 14001 Çevre Yönetim Sitemi’ne sahip tesisimiz; Aynı zamanda, BRC (British Retail Consortium), ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 almaya hak kazanan nadir üretim merkezlerinden biridir.

 

http://savolagida.com.tr/public/uploads/katalog.pdf

https://www.expogi.com/kategori/gida-urunleri/margarin-sivi-yag/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.