ArabicEnglishGermanRussianTurkish
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
348 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Tuba Tokta
 • ADRES: Tahtakale Mah. Fırat-1 Cad. No:2 İşmekan Residence Kat:7 D:53 Ispartakule - Avcılar / İstanbul
 • TELEFON: +90 212 671 96 92
 • FAX: +90 212 671 87 85
 • GSM: Belirtilmemiş
 • WEB SİTESİ: http://www.rotatek.com.tr
 • E-POSTA: rotatek@rotatek.com.tr
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 / 18:00
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
6+1 = ?

Firma Ürünleri

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Tahtakale Mah. Fırat-1 Cad. No:2 İşmekan Residence Kat:7 D:53 Ispartakule - Avcılar / İstanbul

FİRMA HAKKINDA

Ticari ve Endüstriyel Su Arıtma

Ticari ve Endüstriyel Su Arıtma

 

 

 

 

Rotatek Arıtma ve Çevre Tekn. San. ve Tic. A.Ş.

 

2004 yılında kurulan ROTATEK Arıtma Ve Çevre Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti. her ölçekte evsel, ticari ve endüstriyel su arıtma sistemlerinin tasarım, imalat, taahhüt ve satış sonrası destek hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Rotatek, çalışmaları ile insanların en yaşamsal ihtiyaçlarından olan içme suyunun kalitesini ve sanayide ihtiyaç duyulan kaliteli proses suyunu temin ederek, üretimin kalitesi ve verimliliğin artmasını amaçlamaktadır.

 

Ticari ve Endüstriyel Su Arıtma

Ticari ve Endüstriyel Su Arıtma

 

 

En İyi Ürün ve Hizmet Kalitesi

 

Rotatek, her türlü faaliyetinde anahtar konulara azami özen göstermektedir.

 • İhtiyaçların doğru tespiti ve optimum mühendislik çözümünün müşteriye sunulması.
 • Kurulacak sistemin kolay işletilebilir ve kontrol edilebilir olması.
 • Ticari kaygıya düşmeksizin, müşteriye en uygun teknoloji, ekipman ve hizmet desteğinin sağlanması.
 • Müşteri temsilcisinin en iyi şekilde eğitilmesi.
 • Bitirilmiş olan dizaynın dokümantasyon desteğinin verilmesi.
 • Zamanında teslim.

Rotatek olarak, kendisine ve müşterileri için ürettiği ürünlere yüksek standartlar belirlemekte ve sürekli olarak daha iyisini yapmak için çaba göstermekteyiz. En iyi ürün ve hizmet kalitesine ulaşmak için çalışmaktayız. Ulaştığımızla yetinmeyip daha iyiye ulaşmanın yöntemlerini araştırmaktayız.

 

Ticari ve Endüstriyel Su Arıtma

Ticari ve Endüstriyel Su Arıtma

 

 

Ters Ozmoz Sistemleri

 

Ters ozmoz sistemleri 2 Angström boyutunda gerçekleşen filtrasyon kabiliyeti nedeniyle suyun içindeki mineral ve iyonları tutarak suyun demineralize edilmesini sağlar. Ters ozmoz ünitelerinin, imalat sanayinde saf suya ihtiyaç duyan endüstriyel tesislerin proses suyu ihtiyacını karşılaması açısından özel bir yeri vardır. Ters ozmoz sistemleri yüksek tuzluluk oranına sahip kuyu sularının demineralize edilmesinde ve deniz sularının desaline edilerek tatlı su haline getirilmesinde yaygın olarak kullanılan su arıtma üniteleridir. Ters ozmoz işlemi esnasında suyun basıncı artırılarak membran gözeneklerinden saf suyun geçmesi sağlanır. Membran elementlerinden geçemeyen iyonlar ise yoğun su fazında drene edilir. Ters ozmoz membran elementlerinin ömrünün uzatılabilmesi için, bir takım ön arıtma ünitelerinin kullanılması zorunludur. RO öncesi ön arıtma üniteleri, ham su analiz verilerine göre tasarlanır.

 

Ticari ve Endüstriyel Su Arıtma

Endüstriyel Su Arıtma

 

 

Deniz Suyu Desalinasyon Sistemleri

 

Deniz suyu desalinasyon sistemleri, deniz suyundan tatlı su elde edebilmek amacıyla kullanılan sistemlerdir. Deniz suyu tuzluluğu, coğrafik konuma göre değişken olup TDS değeri 10.000 – 45.000 mg/l arası değişkenlik göstermektedir. Hazar denizi suyu TDS değeri 10.000 mg/l seviyesinde iken Kızıl Deniz suyu TDS değeri 45.000 mg/l seviyesine kadar çıkabilmektedir. Akdeniz suyu TDS değeri ise ortalama 35.000 mg/l seviyesindedir.

 

Desalinasyonunda Ters Ozmoz

 

Deniz suyunun desalinasyonunda ters ozmoz teknolojisi uygulanır. Yüksek basınç pompası vasıtası ile ters ozmoz membranlarına basınçlı olarak aktarılan deniz suyu, RO membranlarından geçiş esnasında deniz suyu içindeki iyonlar yoğun su fazına alınırken, saf su molekülleri ters ozmoz membranlarından geçiş yaparak arıtım sağlanır. Deniz suyu arıtımında kullanılan ters osmos membranları, standart RO membranlarına göre daha yüksek iyon giderimi yapabilen ancak daha yüksek basınçta çalışan membranlardır.

 

 

Ticari ve Endüstriyel Su Arıtma

Ticari ve Endüstriyel Arıtma

 

 

Deiyonizasyon Sistemleri

 

Deiyonizasyon sistemlerinde, katyonik ve anyonik iyon değiştirici reçineler kullanılarak suyun saflaştırılması hedeflenmektedir. Deiyonizasyon sistemleri ileri seviyede saf su ihtiyacı bulunan imalat sanayinde ve endüstriyel tesislerde yaygın olarak kullanılır. Deiyonizasyon üniteleri içinde katyonik ve anyonik reçine bulunur. Katyonik reçine ve anyonik reçine ayrı tanklarda kullanılabildiği gibi aynı tankın içinde mixbed, karışık yatak halinde de kullanılabilmektedir. Mixbed deiyonize sistemler, genellikle ters ozmoz ünite sonrası veya katyon-anyon deiyonize kolonları sonrasında kullanılır.

 

Linkler

 

https://www.rotatek.com.tr/dokumanlar.html

https://www.expogi.com/kategori/bahce-yapi-market/su-aritma-sistemleri/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.