ArabicEnglishGermanRussianTurkish
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,005 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Fatih Cengiz
  • ADRES: Yenidoğan, Merve Mah. Akabe Cad. No: 20 34791 Sancaktepe İstanbul
  • TELEFON: 0216 561 53 00
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 / 18:00

FİRMA HAKKINDA

Ahşap Kapı ve Pencere Sistemleri

Ahşap Kapı ve Pencere Sistemleri

 

 

Period Mimarlık Restorasyon İnş. ve Tic. Ltd. Şti.

Period Mimarlık Ahşap Kapı ve Pencere Sistemleri  sektördeki başarılı yolculuğuna 1989 yılında, Maçka’daki mimari bürosunda restorasyon projeleri üreterek başlamış ve pek çok önemli binaların rölöve ve restorasyon projelerine imza atmıştır.1994 yılına kadar bu hedefte devam eden Period Mimarlık, kendi bünyesine Period Ahşap İşleri Atelyesi’ni de katarak uygulamaya yönelik çalışmalarına başlamıştır. Bu şekilde ahşap binanın; doğru malzeme, özgün detay ve kaliteli işçilikle yapılabilmesini sağlamıştır.

 

Ahşap kapı pencere Period mimarlık expogi.com

Ahşap kapı pencere Period mimarlık expogi.com

Period PWF – PeriodPOLLUX

2004 yılında, yeni bir yapılanmayla Sancaktepe’deki 5000 m2 kapalı alana sahip Ahşap Kapı ve Pencere Sistemleri fabrikasında üst düzey teknoloji kullanarak endüstriyel ahşap pencere üretimine PeriodPWF markası ile başlamıştır. Pencere sektörüne bu şekilde katılan Period Mimarlık, bu üretim bandıyla Türkiye’ nin ilkleri arasındadır. 2010 yılında ise yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda ahşap pencerede evrim niteliğinde değerlendirilen ve Türkiye’de sadece Period Mimarlık tarafından üretilen PeriodPollux’u hayata geçirmiştir. Kanat serenini 56 mm’ye kadar incelten ve pencerenin sahip olduğu cam yüzeyini genişleten PeriodPollux, kullanıcılarına daha fazla ışık ve manzara imkanı sunarken bir çok mimar için de projelerin gözdesi haline gelmiştir.

 

Ahşap kapı pencere Period mimarlık expogi.com

Ahşap kapı pencere Period mimarlık expogi.com

 

PeriodPELLET

2013 yılında yenilikçi ve çevreci kimliğini koruyarak yoluna devam eden Period Mimarlık, Ahşap Kapı ve Pencere fabrika atıklarının değerlendirilmesi amacıyla PeriodPellet markasını oluşturmuştur. Üretimden arta kalan talaşların sıkıştırılması ile oluşan ahşap pelletler ısı enerjisi sektörüne büyük fayda sağlamaktadır. Hiçbir katkı maddesi içermeyen, duman yapmayan bu yakıtın doğru soba ve kazanlarda kullanıldığında çıkardığı ısı enerjisi 5000 kcal’ ye kadar çıkmaktadır.

 

Ahşap kapı pencere Period mimarlık expogi.com

Ahşap kapı pencere Period mimarlık expogi.com

 

Period Mimarlık

Period Mimarlık üretim bandında sahip olduğu 5 eksen CNC tezgahı ile projelerdeki bir çok 3 boyutlu zorlu üretime imkan sağlamaktadır. Sancaktepe’deki fabrikasında üretimine devam eden Period Mimarlık, restorasyon ve pencere üretimi dışında; AHŞAP KEPENK VE STOR, KIŞ BAHÇESI, PERGOLA, RABITA DÖŞEME, TEAK DECK DÖŞEME üretiminlerine devam etmektedir.

 

Ahşap kapı pencere Period mimarlık expogi.com

Ahşap kapı pencere Period mimarlık expogi.com

 

PWF Ahşap Pencere ve Kapı Sistemleri’nin teknik anlamda sahip olduğu özellikler ve üretim süreci;

PeriodPWF’de Ahşap Pencere ve Kapı Sistemleri üretimine ilk önce doğru ve kaliteli tomruk seçimi ile başlanır. Seçilen bu tomruklar freze kesim yapılarak çeşitli ebatlarda boyutlanır ve kurutma işlemi için fırınlanmaya verilir. Çam ve benzeri ağaç türlerinde kurutma sonrası emprenye işlemi uygulanarak su ve ağaç kurtları gibi zarar verebilecek etkenlerden korunması sağlanır.

Kurutma işleminin ardından bu taslak ağaçlar fabrikamızda 3 kat lamine edilerek preslenir ve blok profillere dönüştürülür. Laminasyon sırasında ağacın gövdesinde bulanan lif kanalları birbirine ters çevrilerek yapıştırılır, bu sayede üretilen doğramanın zamanla çalışarak dönmesi engellenmiş olur. Bu aşamaya getirilen lamine ağaçlar kalibre edildikten sonra makinelerde istenilen boyutlara getirilir ve profilleri çekilir.

 

http://www.period.com.tr/restorasyon

https://www.expogi.com/kategori/kapi-pencere/ahsap-kapi-pencere/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
ankara travesti istanbul travesti Bilgi | istanbul travesti ajans |