ArabicEnglishGermanRussianTurkish

GOLD Oba Makarna

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
47 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Osman Toygar
  • ADRES: 4.Org.San.Böl. 83422 Nolu Cad. No:1 GAZİANTEP TÜRKİYE
  • TELEFON: +90 342 323 46 00 (
  • FAX: +90 342 323 46 10
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.obamakarna.com.tr
  • E-POSTA: info@obamakarna.com.tr
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 / 18:00
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
8+8 = ?

Firma Ürünleri

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

4.Org.San.Böl. 83422 Nolu Cad. No:1 GAZİANTEP TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Oba Makarna

Oba Makarna ve Noodles

 

 

 

Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş.

 

1966 yılında Gaziantep’te kurulan OBA Makarna cılık San. ve Tic. A.Ş. yüksek teknolojik yatırımları ve insan sağlığına önem veren kaliteli üretimi ile sektöründe öncü bir kuruluştur. 2005 Yılında ÖZGÜÇLÜ AİLESİ  tarafından satın alınan OBA Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş. Gaziantep  4.Organize sanayi bölgesinde 110.000 m’2 açık, 65,000.m’2 kapalı alana sahip tesislerinde en son İtalyan teknolojisi ve yüksek kapasitesi ile dünya standartlarında üretim yapmaktadır.

 

 

oba makarna noodles expogi.com

oba makarna noodles expogi.com 1

 

 

Oba Makarna Türkiye’nin 1.si  Dünya’nın 2.si

 

2010 ve 2012 yılları arasında yaptığı 50.000.000 Euro’luk  yatırımlarının ardından günlük 1.500 ton buğday kırma ve 1.000 ton/gün makarna üretimi ile Türkiye’nin 1.si  Dünya’nın 2.si olarak sektörün en büyük firması olmuştur. 2017 yılında Sakarya/Hendek’ te 55 bin m2 alanda kurulu Piyale Makarna fabrikasını devir alarak bünyesine katan Oba Makarna, günlük 1.500 ton makarna üretimiyle şu anda Türkiye’nin en  büyük makarna üreticisi olmanın haklı gururunu yaşıyor.

 

oba makarna noodles expogi.com

oba makarna noodles expogi.com 2

 

86 Ülkeye İhracat Yapıyoruz

 

Başta Türkiye, Afrika, Ortadoğu, Uzakdoğu pazarı olmak üzere İngiltere, Almanya, Çin, Güney Kore, Hindistan, Ukrayna ve Kolombiya’yı içeren 86 ülkenin raflarında Oba markası ile yer almaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin bereketli topraklarında yetiştirilen %100 sert durum buğdayını kullanarak tüketicisine 40 farklı ürün çeşidi sunan Oba Makarna, entegre modern üretim tesislerinde el değmeden, en gelişmiş kontrol cihazlarıyla donatılmış laboratuvar analizleri ile hizmet vermektedir.

 

oba makarna noodles expogi.com

oba makarna noodles expogi.com 3

 

Oba Makarna Her Ülkede Aynı Kaliteyi Taahhüt Eder

 

Hammaddelerin seçimi, deneyimli uzman kadro tarafından, ürünün kalitesini etkileyecek her faktör (buğday cinsi, hava durumu, toprak cinsi, üretimde çevreye saygı) göz önünde bulundurularak  gerçekleşmektedir. Üretim partilerinden alınan örnekler, yapılan analizler, ürün izlenebilirliği ve periyodik kalite toplantıları ile her üründe, her ülkede aynı kaliteyi taahhüt eder.

 

oba makarna noodles expogi.com

oba makarna noodles expogi.com 4

 

Oba Makarna yı Nasıl Pişirelim?

 

İki farklı makarna pişirme yöntemi bulunmaktadır.


Süzme

 

En sık uygulanan yöntemdir. Haşlanacak makarnanın miktarına göre, 8-10 misli su kullanılır. Yapışmayı önlemek için 500 gramlık bir paket makarnaya, en az bir çorba kaşığı tuz, 2 çorba kaşığı sıvı yağ veya margarin eklenir. Makarnalar, kaynayan suya atılır. Farklı zevklere göre istenen kokuyu ve lezzeti sağlamak için, kaynayan suya sarımsak, defne yaprağı, fesleğen, çeşitli baharatlar, tarhun, dereotu, kişniş otu veya soğan konabilir. Makarnaların birbirine yapışmasını önlemek için, suya atılmasından itibaren ara sıra tahta bir kaşıkla karıştırılması gerekmektedir.

 

oba makarna noodles expogi.com

oba makarna noodles expogi.com 5

 

Tencerenin kapağı kapatılmamalı, metal kaşık kullanılmamalıdır.Genelde pişirme süresi 10-12 dakikadır.Italyan usulü pişirmede, makarnaların diri olması için 9-10 dakika haşlamak yeterlidir. Pişen makarna süzülerek, ılık suyla yıkanır. Makarna asla soğuk suyla yıkanmamalıdır.Süzülen makarna, biraz yağ, tuz ve karabiber eklenerek hafif ateşte ısıtılır. Önceden hazırlanan sos eklenerek servis yapılır. Makarna salatası yaparken, süzülen makarnayı tekrar ısıtmaya gerek yoktur.

 

Demleme

 

Özellikle vitaminli makarna pişirirken, makarnanın vitamin değerlerinin kaybolmaması amacıyla kullanılan bir yöntemdir. 500 gramlık bir paket makarna için, 1.5 litre su kaynatılır. Kaynayan suya atılan makarnalar, suyunu çekene kadar demlendirilerek pişirilir. Makarnaların birbirlerine yapışmasını önlemek için, suya atılmasından itibaren ara sıra tahta bir kaşıkla karıştırılması gerekmektedir. Tencerenin kapağı kapatılmamalı, metal kaşık kullanılmamalıdır. Pişen makarnanın üzerine, 2 bardak ılık su dökülüp çalkalanır ve dirileşmesi sağlanır. Sonra süzülür. Içine, yağ, tuz ve karabiber eklenerek hafif ateşte ısıtılır. Önceden hazırlanan sosla servis edilir.

 

Makarna Besin ve Kalori Değerleri

 

Bir yetişkinin günlük besin ihtiyacının %50-60′ ı karbonhidratlardan, %15-20’si proteinlerden ve %30-35’ı yağlardan sağlanmalıdır.

Makarnanın 100 gramı, 369 kalori ve 12.5 gram protein içerir. 200 cc’lik bir su bardağı makarna (çiğ), ki bu 70 grama eş bir değerdir, yağsız olarak; 260 kalori ve 8.7 gram protein içerir.

Aynı ağırlıkta makarna yağlı olarak hazırlandığında; 340 kalori ve 8.7 gram protein içerir. Yani normal bir kişinin, 1500 kalorilik bir diyette alması gereken CHO miktarının %28’ı bu şekilde karşılanabilir.

 

https://www.obamakarna.com.tr/obadan-tarifler.html

https://www.expogi.com/kategori/gida-urunleri/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.