ArabicEnglishGermanRussianTurkish

GOLD Kuru Kahveci Mehmet Efendi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
217 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 / 18:30
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
6+4 = ?

Firma Ürünleri

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Tahmis Sokağı 66 Eminönü 34116 İstanbul

FİRMA HAKKINDA

Türk Kahvesi

Türk Kahvesi imalatı

 

 

Kuru Kahveci Mehmet Efendi Mahdumları Ltd. Şti.

 

1871 yılından bu yana, Türk kahvesi üretimine bir sanat gibi yaklaşan Kurukahveci Mehmet Efendi; bu zanaatı beraberindeki ustalık, bilgi, tecrübe ve inceliklerle babadan oğula ustadan çırağa aktarmaya devam ediyor.

Türklerin dünyaya armağan ettiği Türk Kahvesini, gelecek nesillerle de buluşturma bilincini taşıyan firma, kahveseverlere her yudumda aynı kalite ve keyfi ulaştırmayı amaçlıyor.

 

Türk kahvesi kurukahveci mehmet efendi expogi.com

Türk kahvesi kurukahveci mehmet efendi expogi.com

 

MİSYON

 

Kahve sektöründe sürekli büyüyen bir dünya şirketi olarak Kurukahveci Mehmet Efendi’nin misyonu “tüm kahveseverleri ürettiği Nefis Türk Kahvesi ile buluşturmak ve kaliteden ödün vermeden tüm dünyada geniş kitlelere Türk Kahvesi ni tanıtmaktır.”

Kurukahveci Mehmet Efendi’nin üretim sürecinde geliştirdiği özel teknoloji ve metotlar ile kalite için yaptığı yatırım ve araştırmalar, Türk Kahvesindeki farklılık ve üstünlükleri ortaya koymaktadır. İşte bu sayede tüketicilere, her fincanda daima aynı üstün kalitedeki Nefis Türk Kahvesi ulaşır.

 

Türk kahvesi kurukahveci mehmet efendi expogi.com

 kurukahveci mehmet efendi expogi.com

 

Vizyon

 

1871 yılından beri süregelen yenilikçi ve titiz yaklaşım, günümüzde de bir şirket politikası olarak aralıksız devam etmektedir. Geleneksel üretim metotları en son teknolojilere adapte edilerek kullanılmakta; yılların bilgi, birikim ve tecrübesi bu yenilikçilik ruhuyla birleşince ortaya özel bir kahve, eşsiz bir lezzet çıkmaktadır. Böylece tüketicilerin de her yudumda hayatlarına keyif ve mutluluk katmaları amaçlanmaktadır.

 

Türk kahvesi kurukahveci mehmet efendi expogi.com

urukahveci mehmet efendi expogi.com

 

Kahve Kültürü ve Tarihi

 

Kahve ve kahvehanelerin sosyal yaşamın ayrılmaz bir parçası olmasıyla birlikte, dünyada hiçbir içeceğin sahip olamadığı yaygınlıkta bir kültür de doğmuştur.

İstanbul’da 1554’te ilk kahvehanenin açıldığı günden beri kahve, sanata ve kültüre katkıda bulundu. Sayısız sanatçı, öğrenci ve öğretmen bu kahvehanelerde bir araya geldi; kitaplar okundu, piyesler oynandı, sohbetler edildi. Üstelik sadece İstanbul’da değil, dünyanın her yerinde kahvehaneler entelektüellerin buluşma yeri, kahve ise sanatçıların en sevdiği ortak içecek oldu. Alexandre Dumas, André Gide, Molière, Victor Hugo, Honoré de Balzac, Voltaire, Ludwig van Beethoven, Immanuel Kant gibi sanatçı ve düşünürler için kahve bir yaşam biçimi haline geldi.

Sohbetini ve paylaşımını dünyanın her yerine beraberinde taşıyan kahve, pek çok sanat eserine de ilham verdi.

 

Türk kahvesi kurukahveci mehmet efendi expogi.com

 kurukahveci mehmet efendi expogi.com

 

Tanım ve Tarihçe

 

Türkler tarafından keşfedilen kahve hazırlama ve pişirme metodunun adıdır. Özel bir tadı, köpüğü, kokusu, pişirilişi, ikramı… kısacası, kendine özgü bir kimliği ve geleneği vardır.

Önceleri Arap Yarımadası’ n da kahve meyvesinin kaynatılması ile elde edilen içecek, bu yepyeni hazırlama ve pişirme metoduyla gerçek kahve lezzetine ve eşsiz aromasına kavuşmuştur. Kahve ile Türkler sayesinde tanışan Avrupa; uzun yıllar kahveyi, Türk kahvesi olarak bu yöntemle hazırlayıp tüketmiştir.

 

https://mehmetefendi.com/hazirlama/turk-kahvesi/cezve-ile

 

https://www.expogi.com/kategori/gida-urunleri/kahve-ve-kahve-soslari/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  • Rachele 19 Aralık 2019 22:36 CEVAPLA

    Spot on with this write-up, I truly feel this site needs much more attention. I’ll probably be
    back again to see more, thanks for the advice! https://nicolitalia.com

  • Book Profits Program Review 2 Haziran 2020 23:16 CEVAPLA

    Incredible! This blog looks just like my old one!

    It’s on a totally different subject but it has pretty much the same layout and design. Great choice of colors!