ArabicEnglishGermanRussianTurkish
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,000 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Devrim Bildirici
  • ADRES: Akmerkez E3 Blok Kat:14, 34337 Etiler, İstanbul Türkiye
  • TELEFON: (0212) 282 20 80
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 / 18:00

Firma Ürünleri

FİRMA HAKKINDA

Kitabevi

Kitabevi

 

 

Remzi Kitabevi Neşriyat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 

Remzi Kitabevi 1927 yılında Remzi Bengi (1907-1978) tarafından kuruldu. Kitabevi önce İstanbul Beyazıt’ta açtığı bir kitabeviyle faaliyete başladı. Yayınevi olarak ilk kitabı Ömer Seyfettin’in “Yüksek Ökçeler” adlı eseridir. 1929 sonlarında Ankara Caddesi 93 numarada Babıali Şubesine geçildi.

 

remzi kitap expogi

 

Ardından edebiyat dünyasının önemli isimleri Remzi Kitabevi çevresinde toplandı ve çoğunun ilk kitapları ya da olgunluk yapıtları Remzi Kitabevi tarafından yayınlandı. Remzi Kitabevi yayınladığı telif eserler dışında, latin alfabesine geçtikten sonra dünya yazarlarından çeviri dizisi oluşturan ilk yayınevidir.

 

1937 yılında ‘Milli Eğitim Bakanlığı (Beyaz Kaplı) Klasiklerinden 3 yıl önce’ “Dünya Muharrirlerinden Tercümeler Serisi” ne başlanmış ve bu dizide 250’ye yakın kitap yayınlanmıştır. Kuruluşundan bu yana başlık olarak yaklaşık 4000 kitap yayınlamış olan Remzi Kitabevi bugün, Remzi Bengi’nin, 1965 yılında yayıncılığa başlayan damadı Erol Erduran ile torunları Ömer Erduran ve Ahmet Erduran tarafından yönetilmektedir.

 

remzi kitap expogi

 

Günümüzde Remzi Kitabevi

 

Yayınevinin günümüzde, Türk Yazarlarının edebiyat yapıtlarından başlayıp Sanat kitapları, Deneme, Anı, Felsefe ve Düşünce yapıtları, Çeviri Bestseller, İş ve Yönetim Kitapları, Mutfak Kültürü kitapları, Ev-Aile-Toplum, Kişisel Gelişim ve Psikoloji kitapları, çeşitli çocuk kitapları ve çizgi kitaplara kadar uzanan geniş bir yayın yelpazesi bulunmaktadır.

 

remzi kitap expogi

 

Remzi Kitap 1993 yılında perakende kitap satışı konusunda, yeni girişimlere başlamış ve 1994 yılının başında İstanbul’da Akmerkez şubesinin ardından Nişantaşı, Carrefour, Suadiye, Kanyon, Zorlu Center;Ankara’da Armada; İzmir’de Konak, Agora şubeleri açılmıştır. Ayrıca Akmerkez, Suadiye, Kanyon ve Zorlu şubelerinde kafe mevcuttur. Bu satış noktalarında çeşitli Türkçe yayınlar dışında, özellikle İngilizce ağırlıklı pek çok çeşit yabancı yayın sergilenmektedir.

 

remzi kitap expogi

 

Remzi Kitap 92 yıldır kültür yayıncılığının öncülüğünü yapmakta, aynı zamanda yaygın kitabevi ağıyla Türkçe kitapların yanı sıra yabancı ürünleri de okura sunmaktadır.

 

Emma Watson’dan Trump’a Tepki

 

BM Kadın Örgütü’nün iyi niyet elçisi ve oyuncu Emma Watson kasım başında, metroda kitap okumayı artırmayı amaçlayan Books on the Un­derground (Metroda Ki­taplar) projesi kap­samında Maya Angelou’nun otobiyografisi “Annem ve Ben”in kopyalarını Londra metrosunun çeşitli yerlerine bırakmıştı.

 

Trump’ın Amerika’nın yeni başkanı olarak seçilmesi üzerine Watson, “Bugün New York metrosunda çeşitli yerlere Maya Angelou kitapları bırakacağım ve bundan sonra inandığım şeyler için daha da çok savaşacağım,” diye tweet attı.

 

“Annem ve Ben” Angelou’nun annesi Vivian Baxter’la olan hayatını anlatırken bir yandan da annelik ve kızlık ilişkisi ile siyahi aileleri irdeliyor.

 

Kaynak: Calire Fallon, The Huffington Post, 09 Kasım 2016

 

http://www.remzi.com.tr/katalog/

 

https://www.expogi.com/kategori/kitap-ve-sureli-yayinlar/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
ankara travesti istanbul travesti Bilgi | istanbul travesti ajans |