ArabicEnglishGermanRussianTurkish
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
585 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Fikret Bayraktar
  • ADRES: Aydın Muğla Karayolu 35. Km. Yolboyu Mah. Merkez Sokak No:242/1 Çine AYDIN
  • TELEFON: +90 256 729 1600
  • FAX: +90 256 729 1615
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.kaltun.com.tr
  • E-POSTA: kaltun@kaltun.com.tr
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 /18:00
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
4+9 = ?

Firma Ürünleri

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Aydın Muğla Karayolu 35. Km. Yolboyu Mah. Merkez Sokak No:242/1 Çine AYDIN

FİRMA HAKKINDA

Madencilik

Kaltun madencilik

 

 

 

Kaltun Madencilik A.Ş.

 

Kaltun Madencilik, faaliyetlerine 1960’ lı yılların başlarında başlamıştır. İlk olarak bazı yerli cam fabrikaları ve Türk seramik sektörüne malzeme tedarik etmiştir. Kaltun grup, kendine has dinamizmi, ürün ve üretim kalitesi ve elbette profesyonel kadrolarıyla yıldan yıla büyümüştür.

 

kaltun madencilik

kaltun madencilik expogi.com

 

Günümüzde yaklaşık 850 li çalışanı ile seramik karo, cam, kompoze taş ve boya endüstrilerine mal tedarik eden küresel lider bir şirket haline gelmiştir.

 

Grup Faaliyetlerimiz

 

Kaltun Grubu 15 şirketten oluşmakta ve şirketlerin 9 tanesi endüstriyel hammadde üretimi ve ticareti ile 3 tanesi enerji üretimi, 2 tanesi tarım ve hayvancılık, 1 tanesi ise gemi işletmeciliği sektörlerindendir.

 

kaltun madencilik

kaltun madencilik expogi.com

 

Türkiye`nin sodyum feldspat dış satımının yaklaşık % 35`ini gerçekleştiren Kaltun Madencilik, 2013 yılı rakamlarına göre feldspat üretiminde, dünyanın sayılı firmaları arasında yer almaktadır.

 

KALTUN, 50 yılı aşkın bir süredir seramik ve cam sektörlerine hizmet vermektedir.

 

kaltun madencilik

kaltun madencilik expogi.com

 

Ürünler seramik sektöründe özellikle sırsız seramik (Granito) üretiminde, duvar ve yer karolarında, sır, sıhhi tesisat, porselen ve süs eşyalarının üretiminde kullanılmaktadır. Kaltun, cam sektöründe düz cam, sofra eşyası ve kristal üreticilerine, kompoze taş polyester+kuvars), boya, emaye, filtrasyon, silikon kablo ve ilgili diğer pek çok sektöre de yurtiçi ve yurtdışında hizmet vermektedir.

 

kaltun madencilik

kaltun madencilik expogi.com

 

SATIŞ

 

Türkiye öğütülmüş ve sınıflandırılmış Feldspat ve Kuvars üretiminin lideri olan KALTUN, 1980`lerin sonlarından itibaren  dünya pazarının, sektörlerinde lider şirketlerine ihracata başlamış ve bu başarısını her geçen yıl arttırmaktadır.

Satışlarının % 80`i ihracat olan firma, üretim kapasitesinin tamamını işleyerek satmayı ve ihracatta çok daha büyük rakamlara ulaşmayı ana hedef olarak belirlemiştir.

 

kaltun madencilik

kaltun madencilik expogi.com

 

 

Kalite Anlayışımız

 

Şirkette 1995 başında ISO 9000 kalite güvence çalışma larına başlanmıştır. Uzun ve dikkatli çalışmalar sonucunda, 1996 yılının sonlarında ISO 9002 kalite belgesi alarak, Türkiye’de kendi sektörünün bir ilkine daha imza atmıştır.

Kasım 2003`de ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi`ni almaya hak kazanmış, 2009 sonunda ise ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi`ne yükseltilmiştir.

 

kaltun madencilik

madencilik expogi.com

 

FELSEFEMİZ

 

Kaltun Madencilik San.Nak.ve Akaryakıt Tic. AŞ, 850 çalışanı ile madencilik sektöründe  dev bir firmadır. İnsan kaynağının başarı kaynağı olduğu bilinciyle, her çalışanımızın kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak, yaşam standartlarını yükseltebilecekleri, sürdürülebilir öğrenme ortamı yaratacak insan kaynakları  politikaları uygulanması hedeflenmektedir.

 

http://www.kaltun.com.tr/Firmalar.aspx

 

https://www.expogi.com/kategori/madencilik-dogal-kaynaklar-ve-teknolojileri/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.