ArabicEnglishGermanRussianTurkish
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
459 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Meşrutiyet Caddesi No: 52 34430 Tepebaşı, Beyoğlu Istanbul Türkiye
  • TELEFON: +90 212 377 4000
  • SOSYAL MEDYA:

Firma Ürünleri

FİRMA HAKKINDA

İstanbul Otelleri | Beyoğlu Otelleri

 

 

 

PERA PALACE HOTEL

 

İstanbul Otelleri  Pera Palace Hotel, açıldığı ilk günden itibaren dünyanın pek çok ülkesinden binlerce konuğu ağırladı.  Sanatçılar, yazarlar, oyuncular, yönetmenler, devlet adamları, birbirinden ünlü isimler… Hepsi de  İstanbul’la birlikte Pera Palace Hotel’in bir parçası oldular ve yaşadıkları tarihin kendisine dönüştüler.

 

istanbul otelleri beyoğlu otelleri pera palace expogi.com 1

 

Pera Palace Hotel, İstanbul Otelleri Tepebaşı’ndan eşsiz Haliç manzarasını seyrederken 126 yıllık kadim bir tarihe tanıklık  etti. Osmanlı’nın çöküşünü, Cumhuriyetin kuruluşunu, savaşları ve göçleri gördü. Zaman akarken o hep aynı yerden baktı İstanbul’a. Odalarında, yüksek tavanlarında, koridorlarında, manzaralarında ve duruşunda  binlerce hikâye barındırdı; anılara ev sahipliği yaptı, uzun ve güzel mevsimler gördü. Pera Palace Hotel, aynı zamanda ilklerin yaşandığı bir mekândı da. İstanbul’da, Osmanlı sarayları dışında elektrik verilen ilk yapı olarak tarihe geçti.

 

istanbul otelleri beyoğlu otelleri pera palace expogi.com 2

 

 

Aynı zamanda ilk elektrikli asansör ve ilk akar sıcak su Pera Palace Hotel’deydi. Bir güzel zaman yaşanıyordu ve dünyanın dört bir yanından gelen misafirler bu ihtişama tanıklık ediyorlardı.  Pera Palace Hotel, artık İstanbul’un kalbinin attığı Pera’da, bir zamanlar Küçük Avrupa olarak adlandırılan bu güzide semtte konuklarını ağırlıyordu. İhtişamı, büyüleyici atmosferi ve sunduğu lüks imkânlar herkesin ilgisini çekiyordu.

 

 

istanbul otelleri beyoğlu otelleri pera palace expogi.com 3

 

 

Pera Palace Hotel’ in en değerli misafirlerinden biri de Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk oldu. 1937 yılı sonrasında özellikle cepheden döndüğü zamanlarda Pera Palace Hotel’ de ki odasında konakladı; önemli kararlar aldı, ülkenin geleceğine dair çalışmalarda bulundu ve üst düzey misafirlerini yine aynı odada ağırladı. Pera Palace Hotel’ de ki 101 numaralı oda, Mustafa Kemal Atatürk’ün doğumunun 100. yılında kişisel eşyalarının da sergilendiği bir müzeye dönüştürüldü. Böylece Pera Palace Hotel, kıymetli varlığına müze-otel olarak bir güzellik daha eklemiş oldu.

 

 

istanbul otelleri beyoğlu otelleri pera palace expogi.com 4

 

 

Pera Palace Hotel, yıllar boyunca büyüttüğü birikimiyle konaklama deneyiminin de ötesinde bir yerde duruyordu artık.  İstanbul denilince akla gelen ilk mekânlardan biri olması, dünyaca ünlü isimlerin ziyaretleri sırasında Pera Palace Hotel’i tercih etmesi onu her zaman için farklı bir yerde konumlandırıyordu. Çünkü taşıdığı hikâye, geçmişten geleceğe uzanan ve daha da büyüyen bir ihtişamı güzelliyordu.

 

Pera Palace Hotel, İstanbul’un kalbi Pera’da daima ilk günün heyecanıyla yaşamaya devam ediyor.

 

 

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.