ArabicEnglishGermanRussianTurkish

GOLD Matesa Tekstil

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
555 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Helin Özge Suvari
  • ADRES: Aksu Mah. Gazi Mustafa Kemal Blv. No:135/A 46060 Dulkadiroğlu KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE
  • TELEFON: +90 212 284 76 64
  • FAX: +90 212 280 04 95
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.matesa.com.tr
  • E-POSTA: marketing@matesa.com.tr
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 / 18:00
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
7+5 = ?

Firma Ürünleri

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Aksu Mah. Gazi Mustafa Kemal Blv. No:135/A 46060 Dulkadiroğlu KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

İplik ve Kumaş İmalatı

İplik ve kumaş imalatı, denim kumaş, örme kumaş.

 

 

 

Matesa Tekstil San. ve Tic. A.Ş.

 

İplik ve kumaş imalatı yapan Matesa Tekstil A.Ş. 1989’da Kahramanmaraş / Türkiye’de kurulmuş olup, 400.000  m2 açık, 300.000  m2 kapalı alanda faaliyet gösteren entegre bir  tekstil fabrika kompleksidir.

 

iplik ve kumaş imalatı matesa tekstil expogi

iplik ve kumaş imalatı matesa tekstil expogi

 

Fabrikalarımız

 

Matesa Tekstil, 8 adet iplik fabrikası, 1 katlama büküm fabrikası, denim fabrikası, dokuma ve dokuma boya fabrikaları, örme  ve örme kasar / boya fabrikaları ile Türkiye’nin en büyük tekstil şirketleri arasında yer almaktadır. Tesis içinde aynı zamanda tüp baskı, rotasyon baskı ve iplik-elyaf boya bölümleri bulunmaktadır.

 

iplik ve kumaş imalatı matesa tekstil

iplik ve kumaş imalatı matesa tekstil expogi

 

İplik

 

8 adet iplik fabrikasının 3′ ü open-end, 5′ i ring teknolojisi ile her türlü elyaftan (pamuk, polyester, viskon gibi) karışımlı ve karışımsız, şantuklu, elastanlı, compact ve renkli iplik üretmektedir. Günlük iplik ve kumaş imalatı kapasitesi 120 tondur. 4.5 ton/gün  kapasiteli iplik katlama-büküm tesislerinde elastanlı-elastansız 2 ve 3 kat iplik bükülebilmektedir. İplik boya kapasitesi günde 6.000 kg, elyaf  boya kapasitesi günde 7.500 kg’dır.

 

 

iplik ve kumaş imalatı matesa

iplik ve kumaş imalatı matesa tekstil expogi

 

Örme Kumaş

 

143 adet örme makinesi günde 50 ton örme kumaş yapma kapasitesine sahiptir. Örme makinelerinde suprem, ribana, interlok, pike, transferli ribana, 2 iplik ve 3 iplik gibi çeşitli kumaşlar yapılabilmektedir. Örme kumaş terbiye fabrikalarında, kasar, boya, baskı, şardon, karbon fırça, merserize yapılmakta olup kapasite 35 ton/gündür.

 

matesa tekstil expogi

 

Dokuma Kumaş

 

2004 yılında kurulan Matesa Tekstil dokuma fabrikasında 182 adet dokuma tezgahı ile aylık 1.500.000 m dokuma kumaş üretilmektedir. Bu tezgahlarda gabardin, kanvas, poplin, armürlü, kadife, iplik boyalı gibi çeşitli kumaşlar üretilebilmektedir. polyester-viskon ve polyester-pamuk karışımlı kumaşlar da yapılabilmektedir.

 

Yüksek Boya Teknolojisi

 

Dokuma kumaş terbiye fabrikasında aylık 1.500.000 m kumaş boyana bilmektedir. Reaktif, sülfür, indantren, akar boya gibi  boyalar kullanılmaktadır. Günlük kadife kesme kapasitesi 10.000 m’dir.

 

 

matesa tekstil expogi

 

Denim Kumaş

 

2006 yılında kurulan Matesa Denim kısa sürede dünya çapındaki büyük markalara ve konfeksiyonculara yüksek kaliteli kumaş hizmeti vermeye başlamıştır. 2 adet 28’lik,  1 adet 24’lük halat boya makinesi bulunan denim tesislerinin kapasitesi aylık 1.800.000 m’dir. Bu tesislerde 64 adet projektilli ve 112 adet rapierli dokuma tezgahı ile dokuma  ihtiyaçları karşılanmaktadır.

 

Kalite Belgelerimiz

 

Matesa Tekstil’de ulaşılan yüksek kalite standartları, tüm üretim aşamalarının tamamen  kendi bünyesinde gerçekleştirilmesi ve üretimin her aşamasında gösterilen mutlak özenin doğal bir sonucudur. Sahip olduğu “ISO 9001:2000”, “OEKO-TEX”, ”BELCORO” ve “SANTEX” kalite standartları ile yüksek kalite anlayışını belgelendirmiştir.

 

http://www.matesa.com.tr/orme-kumas/

 

https://www.expogi.com/kategori/tekstil/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.