ArabicEnglishGermanRussianTurkish
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
877 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Murat Baydilli
  • ADRES: Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad. No: 21 Bahçelievler, İstanbul Türkiye
  • TELEFON: +90 212 654 69 50
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 / 18:00

Firma Ürünleri

FİRMA HAKKINDA

Halı ve Ev Tekstili 

Halı imalatı

 

 

Merinos Halı San. ve Tic. A.Ş. 

Dünya Çapında Halı Sektörü Lideri 74 ülkeye ihracat 5.000’i aşkın satış noktasında Türkiye’de 8 şehirde ve Rusya’da toplam 1.409.400 m2 kapalı alanda üretim  8.750 çalışan En son teknoloji üretimi ile ihracat şampiyonu Halı Sektöründe ilk Turquality belgesi Türkiye’ nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 78.sırada

 

merinos ev tekstili expogi.com

 

Kuruluş Süreci 

 

Tüm bu başarılara her geçen gün yenilerini ekleyerek dev bir kuruluş haline gelen Erdemoğlu Holding bünyesindeki şirketler ve markaların temelleri 1970 yılında atıldı.

 

Erdemoğlu Ailesi, Mehmet Erdemoğlu öncülüğünde 1990 yılında kurduğu Erdemoğlu Halı San. ve Tic. A.Ş.’nin adını 1998 yılında Merinos Halı San. ve Tic. A.Ş. olarak değiştirerek markalaşma yolunda ilk adımını atmıştır. 2010 yılından beri ise tüm şirket ve markalarını tek bir çatı altında topladığı Erdemoğlu Holding yapısı ile ilerliyor.

 

merinos ev tekstili expogi.com

 

Türkiye ‘ nin İlk 500 Sanayi Kuruluşlarından 

 

“Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 78. sırada, Adana’da ise birinci sırada yer alan Sasa’nın hisselerinin %84,80’ine de sahip olan Erdemoğlu Holding dünya çapında açılımlarına hızla devam ediyor.

 

Girdiği tüm sektörlere büyük yatırımlar yapan ve önemli başarılara imza atan Erdemoğlu Holding, dev bir marka kuruluş haline gelirken kazandıklarını sosyal sorumluluk projeleri ile paylaşmayı ilke edinmiştir.

 

merinos ev tekstili expogi.com

 

İlmek ilmek dokunmuş bir başarı öyküsü…

 

1970 yılında Mehmet Erdemoğlu ve ailesi tarafından sadece iki adet kilim dokuma tezgahı ile üretim faaliyetlerine başlayan Merinos, 1983 yılına kadar devam eden kilim üretiminin ardından, aynı yıl halı üretimine geçmiş, 1990’lı yıllara gelindiğinde ise bugünün dev dünya markası olma yolunda büyük bir ivme kazanmıştır.

 

merinos ev tekstili expogi.com

 

Her geçen gün katlanarak büyüyen Merinos, 1992 yılında kendi ipliğini üretmeye başlayarak bu hızı birkaç katına çıkarmıştır.

Günümüz sektöründe dünya birincisi olmanın haklı gururunu yaşayan Merinos, aynı zamanda her biri kendi alanında çağdaş teknolojinin tüm donanımına sahip entegre tesislerinde, mobilya, yatak, ev tekstili ve iplik üretimi yapmaktadır.

 

merinos ev tekstili expogi.com

 

Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu içinde yer alan, uzun yıllardır halı konusunda  ihracat şampiyonu olan Merinos, dünyanın 5 kıtada 78 ülkesine ihracat yapmaktadır. İç ve dış piyasada satışı dengeli olarak örgütleyen, geniş müşteri tabanı ile her gelir  grubuna hizmet veren, sektörlerinin teknolojik gelişmelerini yakından takip eden ve ilk uygulayan firmadır.

 

Merinos, topluma faydalı olabilecek sosyal boyutlu organizasyon faaliyetlerine de öncelik veren yapısı ile uluslararası kalite standardına ve imajına sahip, ülke ekonomisine katkıda bulunan bir dünya markasıdır.

 

https://www.merinos.com.tr/tr/

https://www.expogi.com/kategori/ev-tekstil-urunleri/hali/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.