ArabicEnglishGermanRussianTurkish
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
677 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Aydın Bayırcıklı
  • ADRES: Organize Sanayi Bölgesi 1. Kısım Fahri Karaca Cad. No:17 Honaz - DENİZLİ TÜRKİYE
  • TELEFON: +90 (258) 269 11 22
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 / 18:00

Firma Ürünleri

FİRMA HAKKINDA

Doğaltaş | Mermer

Doğaltaş

 

 

Faber Mermercilik A.Ş.

 

Doğaltaş üretimi yapan 1993 yılında temellerini atmış olduğumuz  Faber markası ile  doğanın sunmuş olduğu doğaltaş kaynakları ilk günkü heyecanla,  tecrübe  ve birikimimizle sizlerin kullanımına sunmak bize mutluluk veriyor.

doğaltaş

doğaltaş mermer faber madencilik

 

Kalite ve Müşteri Memnuniyeti

Kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan misyonumuz ve yönetim anlayışımız sektörün önde gelen markaları arasında olmamızı sağlamıştır.

doğaltaş

doğaltaş mermer faber madencilik

 

Vizyonumuz;

insan kaynağımız ve müşterilerimizi en önemli değerler olarak kabul eden, doğaltaşı müşterilerimizin kullanımına en uygun format ve üst kalitede işleyen, sürekli olarak fark yaratan, saygın ve sektörde lider bir firma olmaktır.

doğaltaş

doğaltaş mermer faber madencilik

 

Türkiye İhracatının En Önemli Madeni

 

Türkiye’de üretilen ve uluslararası piyasada en tanınmış mermer çeşitleri,  Süpren, Elazığ Vişne, Akşehir Siyah, Manyas Beyaz, Bilecik Bej, Kaplan Postu, Denizli Traverten, Ege Bordo, Milas Leylak, Gemlik Diyabaz ve Afyon Şeker’dir. Uzun yıllar ekonomimiz içindeki gerçek potansiyeline ulaşamamış olan doğal taş sektörümüz, 1985 yılında Maden Kanunu kapsamına alınması ile yeni bir döneme girmiştir. Sektör, bu tarihten sonra her geçen yıl bir önceki yıla göre biraz daha büyümüş ve bugün maden ihracatımız içinde ilk sıradaki  yerini almıştır.

 

Doğaltaş

 

Günümüzde klasik mermer üretim yöntemleri terk edilerek modern üretim yöntemlerine geçilmiştir. Mermer işleme kapasiteleri sürekli büyümekte, modern tesislerimizin sayısı sürekli olarak artmakta ve uzun yıllar blok mermer üzerine olan ihracatımız artık büyük oranda mamul hale getirilerek yapılmaktadır.

 

Mermer sektöründe, 2.468 adet mermer işletme izinli ruhsat sahası (mermer ocağı), küçük ve orta ölçekli yaklaşık 2.000 fabrika ve 9.000 atölyede bulunmakta ve yaklaşık 300.000 kişi istihdam edilmektedir. Üretimin tamamına yakın kısmı özel sektör tarafından yapılmaktadır. Türkiye’de 2017 yılında yaklaşık 18,6 milyon m3 doğal taş üretimi yapılmıştır.

Linkler

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
ankara travesti istanbul travesti Bilgi | istanbul travesti ajans |