ArabicEnglishGermanRussianTurkish
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
54 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 / 18:00
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
8+9 = ?

Firma Ürünleri

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Doğancı Mah. Mudurnu Cad. No:61 Bolu

FİRMA HAKKINDA

Hindi Eti ve Şarküteri Ürünleri

Bolca Hindi Eti ve Şarküteri Ürünleri

 

 

 

Bolu Kalite Yem Sanayi A.Ş.

 

Bolca hindi Bolu Kalite Yem Sanayi A.Ş. kurucusu olan Şerafettin Erbayram tarafından 1980 yılında kurulmuştur. İlk kuruluş kapasitesi 5 ton/saat fabrikadır. 1989 yılında kapasitesi 20 ton/saat olarak arttırılmış şekilde ayrı bir yerde inşa edilmiş ve halen burada üretimine devam etmektedir.

 

Hindi eti ve şarküteri ürünleri www.expogi.com

Hindi eti ve şarküteri ürünleri www.expogi.com 1

 

1995 Yılında Bolca Hindi Kurulmuştur

 

1990’lı yıllarda tavukçuluk sektöründeki gelişmeyle beraber entegre firmaların kendi yemlerini kendileri yapmaya başlamış olması nedeniyle, yem fabrikasına eşlik edebilecek yeni bir iş kolu seçimi yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Kurucumuz Şerafettin Erbayram bu dönemlerde dört yıllık yurt dışı etütleri sonrasında Bolu Kalite Yem Sanayi A.Ş çatısı altında 1995 yılında Bolca Hindiyi kurmuştur. Bolca Hindi’nin özelliği Türkiye’de Kaliforniya cinsi beyaz hindi üretimini gerçekleştiren ilk firma olmasıdır.

 

Hindi eti ve şarküteri ürünleri www.expogi.com

Hindi eti ve şarküteri ürünleri www.expogi.com 2

 

Helal Gıda Sertifikası

 

İlk etapta Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi kuluçka ve kümesleri kiralık olarak kullanıldı. İşletme 1999 yılında Bolu’da yıllık kapasitesi 1.800.000 civciv olan kendi kuluçkahanesini kurdu. Bolca Hindi, zaman içerisinde kurumsallaşarak 2003 yılında TS EN ISO 9001:2000 belgesini, 2008 yılında TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini, 2011 yılında Helal Gıda Sertifikası, 2015 yılında İyi Tarım Uygulamaları sertifikalarını almıştır.

 

Hindi eti ve şarküteri ürünleri www.expogi.com

Hindi eti ve şarküteri ürünleri www.expogi.com 3

 

Bolca Hindi Yüksek Teknolojili Üretim Tesisleri

 

Ayrıca, tüm ürün gruplarımız için Gıda Üretim Sertifikalarımız, Gıda Sicil Sertifikamız, TSE Türk Standartlarına Uygunluk Belgemiz, TSE imalata Yeterlilik Belgemiz bulunmaktadır. Devamlı artan kapasiteyle beraber Bolca Hindi, 2006 yılında ortalama 1.200 adet/saat kesim yapabilme kapasitesine sahip, Avrupa’nın dahi henüz kullanmaya başlamadığı teknoloji ile donatılmış yeni kesimhanesinde üretime devam etmektedir.

 

Hindi eti ve şarküteri ürünleri www.expogi.com

Hindi eti ve şarküteri ürünleri www.expogi.com 4

 

Önder ve Lider

 

Bolca Hindi Türkiye’de ilk beyaz tüylü Kaliforniya cinsi hindi üretimi gerçekleştirmiş olması nedeniyle, sektörde haklı olarak önder ve lider olmanın gururunu yaşamaktadır.

 

Bolca Hindi Kavurma

 

Malzemeler

 

  • 600gr Hindi Üst But
  • 1 Adet Soğan
  • ½ Su Bardağı Sıvı Yağ
  • 1,5 Bardak Su
  • Tuz
  • Karabiber

 

Hindi eti ve şarküteri ürünleri www.expogi.com

Hindi eti ve şarküteri ürünleri www.expogi.com 5

 

Hazırlanışı

 

Hindi üst butu küp şeklinde doğrayınız, Etleri doğranmış soğanla ve sıvı yağ ile birlikte kavurun daha sonra 1,5 bardak suyunuzu ilave edin. Tuz karabiber ekleyerek kısık ateşte etleriniz suyunu çekene kadar bekletin daha sonra kavurmanızı servis edebilirsiniz.

 

Linkler

 

https://www.bolcahindi.com.tr/urunlerimiz/but-urunleri

https://www.expogi.com/kategori/gida-urunleri/et-balik-ve-sarkuteri-urunleri/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.