ArabicEnglishGermanRussianTurkish
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
66 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Ahmet Ersöz
  • ADRES: Ömerli Mah. Ömerli Sok. No: 208 Bandırma Balıkesir
  • TELEFON: (0266) 733 86 00
  • FAX: (0266) 733 86 18
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.banvit.com
  • E-POSTA: bilgi@banvit.com
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 / 18:00
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
5+5 = ?

Firma Ürünleri

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Ömerli Mah. Ömerli Sok. No: 208 Bandırma Balıkesir

FİRMA HAKKINDA

Piliç Tavuk Hindi Eti

Piliç Tavuk Hindi Eti

 

 

 

Banvit A.Ş.

 

Piliç Tavuk Hindi Eti  üretimi yapan ve Faaliyetlerine 1968 yılında karma yem üreticisi olarak başlayan Banvit AŞ, 1984 yılında piliç eti üretimine de adım attı. Türkiye’de ilk defa temizlenmiş ve poşetlenmiş taze piliç üretimini gerçekleştiren şirketimiz, bir gıda üreticisi olma vizyonuyla 2001 yılında önce hindi eti, ardından da tüketilmeye hazır ileri işlenmiş hazır gıdalar ve şarküteri ürünlerinin üretimine geçiş yaptı.

Sektöründe 50 yılı geride bırakan Banvit AŞ, üretim portföyünde yer alan çiğ piliç ve hindi eti ürünleri, soslu ürünler grubu, tüketilmeye hazır pişmiş ürünler ve şarküteri ürünleri ile müşterilerine günlük olarak servis veren, ülkemizin lider gıda kuruluşlarından birisidir.

 

Piliç Tavuk Hindi Eti Banvit www.expogi.com

Piliç Tavuk Hindi Eti Banvit www.expogi.com

 

Piliç Eti Üretimi

 

Piliç üretimimizi Bandırma, İzmir ve Elazığ’da bulunan kesimhanelerimizde gerçekleştirmekteyiz. Sözleşmeli yetiştiricilerimize ait çiftliklerden özel nakliye araçlarıyla alınarak kesim tesisimize ulaşan piliçlerin kesim hattına aktarılmasıyla üretim süreci başlar. Bu süreç içerisinde otomatik makineler tarafından tüy yolma, iç çıkarma ve soğutma aşamalarından geçirilen piliçler, daha sonra tüketici ve müşterilerimizin talepleri doğrultusunda hazırlanarak dağıtım noktalarına nakledilmek üzere soğuk hava depolarına aktarılırlar.

Banvit pilicinin lezzeti ve güvenilirliği üretiminin her aşamasında gerçekleştirilen titiz kontrollerden kaynaklanmaktadır. İşletmemizde hijyen kontrolleri işçi eli, ekipman ve kullanılan malzeme bazında yapılır. Kullanılan suyun uygunluğu kontrol edilir. Alınan ham madde, ambalaj kontrolden geçirilir.

 

Piliç Tavuk Hindi Eti Banvit www.expogi.com

Piliç Tavuk Hindi Eti Banvit www.expogi.com

 

Hindi Eti Üretimi

 

İzmir Kemalpaşa’da bulunan hindi kesimhanemiz 900 adet/saat kesim kapasitesine sahiptir. Tesislerimizde 1 vardiya kesim,1 vardiya parçalama (paketleme) ve 1 vardiya temizlik yapılmaktadır. Hijyen kontrolleri ise işçi eli, ekipman ve kullanılan malzeme bazında gerçekleştirilir.

Kullanılan suyun uygunluğu kontrol edilir. Alınan ham madde, ambalaj kontrolden geçirilir. Günlük temizlik ve dezenfeksiyonun etkinliği ise kalite güvence birimi tarafından kontrol edilir.

 

Piliç Tavuk Hindi Eti Banvit www.expogi.com

Piliç Tavuk Hindi Eti Banvit www.expogi.com

 

Piliç Tavuk Hindi Eti  Satış ve Dağıtımı

 

Hikayesi yurt dışında başlayan piliç ve hindilerin kesimhanelere gelerek tamamen hijyenik şartlar altında üretilip ambalajlanmasından sonra tüketiciye en taze ve sağlıklı şekilde ulaştırılması satış teşkilâtımızın sorumluluğudur.Banvit’in 18 şube, 41 bayi ve 10 tali bayi olmak üzere yurt sathına yayılmış soğuk hava depolu dağıtım merkezleri bulunmaktadır. Her gün frigorifik araçlardan oluşan bir TIR filosuyla bu merkezlere ulaştırılan ürünlerimiz, soğuk hava depolarına indirildikten sonra o şube veya bayinin yine frigorifik servis araçlarına yüklenir ve soğuk zincir hiç kırılmadan perakende satış ile toplu tüketim noktalarına ulaştırılır. Bu aşamadan sonra Banvit ürünleri mutfaklara girmeye hazırdır.

Yurtdışına da ihraç edilen Banvit ürünleri Avrupa`dan Uzakdoğu`ya kadar geniş bir coğrafyada satılmaktadır.

 

Piliç Tavuk Hindi Eti Banvit www.expogi.com

Piliç Tavuk Hindi Eti Banvit www.expogi.com

 

Piliç Tavuk Hindi Eti İhracat Haritamız

Banvit A.Ş. olarak 20 yılı aşkın bir süredir Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinin yanısıra önemli bir pazar payıyla Türki Cumhuriyetlere doğrudan ihracat yapmaktayız. FSSC 22000 ve ISO 9001 kalite sertifikalarını elinde bulunduran şirketimiz kalite yönetimi ve gıda güvenliğinde uluslararası standartları uygulamayı ilke edinmiştir. AB hijyen ve gıda güvenliği kuralları “Banvit Standartları” olarak iclestirilmis ve uzun bir süredir gerçekleştirilen yapısal değişikliklerle eksiksiz olarak uygulanmaktadır. Tesislerimiz Avrupa komisyonu’ nun gıda güvenliğinden sorumlu alt kuruluşu olan DG Sanco’ nun akreditasyonuna sahiptir.

 

http://www.banvit.com/urunler/

 

https://www.expogi.com/kategori/gida-urunleri/et-balik-ve-sarkuteri-urunleri/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.