ArabicEnglishGermanRussianTurkish
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
707 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Olgaç Artam
 • ADRES: Süleyman Seba Cad. , Talimyeri Sok. No.2 Maçka İstanbul
 • TELEFON: 0 212 236 24 60
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 09:00 / 19:00

Firma Ürünleri

FİRMA HAKKINDA

Antika ve Sanat Müzayedesi

Antika ve Sanat Müzayedesi

 

 

Artam Antik ve Sanatsal Eserler Müz. A.Ş.

 

Antika ve Sanat Müzayedesi için 1981 Yılında Nurcan & Turgay Artam çifti tarafından Ankara’da kurulan Antik A.Ş., ülkemizde ilk defa profesyonel anlamda müzayedeciliği başlatarak, kataloglu ve bayraklı profesyonel sisteme dönüştürdü. Şirket olarak zaman içinde yaşanan tecrübeler ile oluşturulan müzayede özel şartları, daha sonra yapılan müzayedelerin temelini oluşturdu. 1986 yılından itibaren İstanbul’da müzayedeler düzenleyen Antik A.Ş., müzayedeciliği kurumsal bir boyuta taşıyarak, popüler ve sosyal hayatın ayrılmaz bir parçası haline getirdi. 90’lı yılların başında kaliteli müzayede katalogları, tanıtım kokteylleri ve saray salonlarında düzenlenen ihtişamlı müzayedelerle alanında rakipsiz bir liderlik kazandı.

 

Artam Antika ve Sanat Müzayedesi www.expogi.com (1).

Artam Antika ve Sanat Müzayedesi www.expogi.com (1).

 

Türkiye’nin ilk “Antika Fuarı”

 

1986 Yılında Yıldız Sarayı’nda Türkiye’nin ilk “Antika Fuarı” nı düzenleyerek bir ilke imza atan Antik A.Ş., 35 yıldır gerçekleştirdiği ihtişamlı müzayedeler sayesinde değerli sanat eserlerini antika meraklıları ile buluşturmaya devam ediyor. Antik A.Ş.’nin Türkiye’de ilk kez düzenlediği klasik otomobil, değerli şaraplar müzayedelerine gösterilen yoğun ilginin hemen ardından çok özel saatlerin alıcılarla buluştuğu ilk saat müzayedesi Antik Palace Hünkâr Salonu’nda gerçekleşti.

 

Artam Antika ve Sanat Müzayedesi www.expogi.com (1).

Artam Antika ve Sanat Müzayedesi www.expogi.com (1).

 

“Antika Seminerleri”

 

Picasso’nun Modelleri, Matisse’ in Odalıkları” isimli sergiyi Türkiye’de ilk kez düzenledi. Sergi halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Ardından Nedim Günsür’ün “Sokaklar ve İnsanlar” temalı eserlerini bir araya getiren retrospektif niteliğinde bir sergi düzenledi. Antika tutkunları için 25 hafta süren “Antika Seminerleri” düzenledi.

 

Artam Antika ve Sanat Müzayedesi www.expogi.com (1).

Artam Sanat Müzayedesi www.expogi.com (1).

 

Rekorlarla Dolu Müzayedeler

 

Rekorlarla dolu Antika ve Sanat Müzayedesi ne yenilerini ekleyen Antik A.Ş. Sami Yetik’in “Koçlar” isimli eserini 250.000 TL’ye Nazmi Ziya’nın “Sokak Manzarası” isimli eseri 500.000 TL’ye Felix Ziem’in ” Küçük Su” isimli eseri 150.000 TL’ye ve Burhan Uygur’un “Kapı” adlı eseri 125.000 TL’ye satıldı. Fahrel Nissa Zeid’in 20 Adet tablosu ise 800.000,00 TL’ye satılarak sanatçının sonraki satışlarda rekor değerlere yükselmesinde öncü oldu. Gerçekleştirdiği ihtişamlı müzayedeler sayesinde değerli sanat eserlerini antika meraklıları ile buluşturan Antik A.Ş. Türkiye’de ilk kez şarap müzayedesi düzenledi. Chateu Petrus 1982 (1 ‘i La Fleur) tarihli şarap rekor fiyatla 110.000 TL’ye satıldı.

 

Artam Antika ve Sanat Müzayedesi www.expogi.com (1).

Antika ve Sanat Müzayedesi www.expogi.com (1).

 

Online Antika ve Sanat Müzayedesi

 

Koleksiyonerlerin büyük ilgi gösterdiği Antika ve Sanat Müzayedesi ne imza atan Artam Antik A.Ş. 2020 yılında da değerli eserleri koleksiyoncularla buluşturdu. COVID-19 salgınının yayılma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında Artam Antik A.Ş. 28 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirdiği “339. Değerli Tablolar” salon müzayedesini internet üzerinden gerçekleştirdi. Türk resminin usta isimlerine ait tabloların satışa sunulduğu ve canlı teklif sisteminin ilk kez kullanıldığı müzayede 25.000 izleyici ve 6.500 aktif kullanıcı ile gerçekleşerek bir rekora imza attı. Erol Akyavaş’a ait “Göreme” adlı eser 467.000 TL’ye satılarak internet üzerinde satışı gerçekleşen en değerli eser olurken, Hikmet Onat’ın Peyzaj konulu tuvali 300.000 TL, Burhan Doğançay’ın “New York Duvarları” serisinden eseri ise 252.000 TL’ye alıcı buldu.
Gerçekleştirdiği online müzayedeler ile Çağdaş ve Klasik tablolar, antikalar, mobilya, pul ve kitap satışlarına imza atan Artam Antik A.Ş. geliştirdiği özel yazılım ile müzayedeciliği internet ortamına da taşıyor.

 

Linkler

 

https://artam.com/antik-as-yayinlari

https://www.expogi.com/kategori/koleksiyon-ve-sanat/

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
ankara travesti istanbul travesti Bilgi | istanbul travesti ajans |