ArabicEnglishGermanRussianTurkish

Alp Metal Paslanmaz

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,175 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Demirciler Sitesi 2. Yol No:51 Zeytinburnu İstanbul 34015
  • TELEFON: +90 212 558 16 65
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 / 18:00

Firma Ürünleri

FİRMA HAKKINDA

Paslanmaz Çelik sac

 

 

Alp Metal Paslanmaz Çelik Tic. Ve San. A.Ş

 

 

Firmamız, Alp Metal Ticaret, 1976 senesinde paslanmaz çelik sektöründe faaliyete geçmiş olup, 1982 senesinde, yaşanan gelişmeler doğrultusunda, Alp Metal Paslanmaz Çelik Tic. Ve San. A.Ş’ yi de kurarak, paslanmaz çelik ürünlerinin ithalatına ve satışına başlamıştır. Her iki firmamız da kurulduğu günden bu yana aynı isim altında çalışmalarına devam etmektedir.

 

paslanmaz boru

 

 

Alp Metal Ticaret, İstanbul Pendik bölgesinde faaliyet göstermekte olup, Alp Metal Paslanmaz Çelik Tic. Ve San. A.Ş ise İstanbul Zeytinburnu Demirciler Sitesi’nde faaliyetlerini sürdürmektedir. Satışını gerçekleştirmiş olduğumuz paslanmaz ürünlerin (sac, boru, profil, çubuk, lama, köşebent, dirsek vs) tamamı tarafımızca yurtdışından ithal edilerek, en uygun fiyat ve koşullarda son kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Alp Metal Ticaret tarafında, paslanmaza ek olarak satışını gerçekleştirdiğimiz alüminyum, galvaniz ve çinko ürünleri, ana bayisi olduğumuz, Assan Alüminyum ve Assan Galvaniz firmaları tarafından tedarik edilerek, en uygun fiyat ve koşullarda son kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

 

 

paslanmaz köşebent

alp paslanmaz metal expogi.com 2

 

PASLANMAZ ÇELİK

 

Paslanmaz çelik %10,5 ve üzeri oranda krom, %0,12 ve altında karbon içeren ve bunun sonucu olarak korozyona karşı dayanıklılık sağlayan, kendini onaran bir yüzey tabakası oluşturan demir alaşımıdır.

 

paslanmaz profil

 

Paslanmaz çelik, 20. Yüzyıl başında, esas olarak kimya endüstrisindeki uygulamalarda ihtiyaç duyulan yüksek korozyon direnci ihtiyacı üzerine geliştirilmiştir. Günümüzde ise, çok değişik şartlara cevap verebilen yüz yirmi den fazla türün elde edilebilmesi söz konusudur. Paslanmaz, gıda endüstrisinden makine üretimine, mimari inşaat uygulamalarından evlerimizin mutfaklarındaki aksesuarlara kadar geniş bir alanda kullanılmaktadır.

 

Paslanmaz çeliğin, korozyona karşı dayanıklılığı, uzun ömürlü olması, sağlam yapısı her geçen gün hayatın  daha çok alanında kullanılması sonucunu da beraberinde getirmektedir.

 

 

paslanmaz plaka

 

Paslanmaz çevre ile ilgili de çok iyi bir şöhrete sahiptir. Onun geri dönüşüm niteliği olağanüstü yüksektir. En dayanıklı metal malzemelerden biri olan paslanmaz çelik sürdürülebilirlik açısından üretime katkıda bulunur. Korozyon direncinden kaynaklanan nötr özelliği, paslanmaz çeliği bugün hemen hemen tüm üretim sektörlerinde yaygın ve kullanılabilir bir malzeme yapmıştır.

 

https://www.expogi.com/kategori/metal/

 

Başlıca 4 gruba ayrılır:

 

ÖSTENİTİK

 

Paslanmaz çeliğin en çok kullanılan türüdür. Bu grup en çok kullanılan 304, 316 kalite çelikleri ve yüksek alaşımlı 310S kalite çelikleri ihtiva eder. İçeriğinde minimum % 7 oranında bulunan nikel çelik yapıyı tamamen östenitik yapar. Nikel, malzemeye süneklik, geniş sıcaklık aralığında çalışma olasılığı, manyetik olmayan özellikleri ve iyi kaynaklanabilirlik kazandırır.

 

FERRİTİK

 

Bunlar düşük karbonlu ve % 12 – % 18 arası krom içeren paslanmaz çelik türüdür. En çok kullanılan türü 430 kalite çeliklerdir. Yapı itibariyle yumuşak çeliklere benzerler, ancak korozyon dayanımları yüksektir. İçerisinde nikel çelik bulunmaz, bu nedenle aynı zamanda manyetik özelliğe sahiptirler.

 

 

ÖSTENİTİK-FERRİTİK (Duplex)

 

Östenitik ve ferritik fazlardan oluşan içyapısı nedeniyle dubleks paslanmaz çelik adını alırlar. Alaşımda yüksek oranda krom (% 18 – 28) ve orta miktarda nikel (% 4,5 – 8) içeren çeliklerdir. İçerikte % 8 nikel olması tam östenitik yapı için yetersizdir. Dubleks yapısı hem kuvvet hem de süneklik sağlar.

 


MARTENSİTİK

 


% 0,1 karbon ve % 11-13 arasında krom ihtiva eder. Orta derece korozyon dayanımına sahiptirler. Isıl işlem uygulanabilir ve sertlikler elde edilebilir.

 

http://www.alpmetal.com/Hakkimizda.html

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
ankara travesti istanbul travesti Bilgi | istanbul travesti ajans |